CURĂȚARE
La întreținerea ușii dulap central vă recomandăm să respectați următoarele indicații, astfel încât produsele dvs. să nu se deterioreze în timp:
Înainte de curățare, ușa dulap central se desprăfuiește.

Ușa dulap central se va șterge doar cu o lavetă din microfibre umezită cu apă caldă sau cu soluție de curățare non-abrazivă, destinată exclusiv curățării de mobilier, care nu conține alcool, acid, acetonă sau alte dizolvante!
Atenție! Atât produsele de curățare sintetice cât și cele naturale, deseori sunt acidulate (ex: conțin extract de lămâie etc.).
Este interzisă scrierea pe suprafața foliei protectoare cu cariocă sau marker, deoarece există riscul ca acesta să pătrundă prin folia protectoare și să lase urme pe suprafața ușii dulap central.
Îndepărtați folia protectoare (de pe ușa dulap central vopsită) numai după finalizarea montajului mobilei la client.